nuts__600На Черкащині знову впала ціна на лущені грецькі горіхи. Принаймні в Тальному перекупники заплатять за ваш товар 70-80 гривень, якщо це «метелики»-половинки. Якщо кашка дрібніша, то й того менше – 40-50 гривень. Тальнівці за таку ціну горіхи не несуть – закупники стоять з порожніми мішками. Схожа картина й у Катеринополі.

– Ціна впала, бо припинився експорт горіхів за кордон, – каже жінка, яка купує горіхи на зупинці неподалік школи №2. – Коли він відновиться – невідомо.

 Її слова підтверджує один із закупівельників із Білої Церкви. Прізвище не називає.

– Експорту немає зовсім. Всі склади забиті. Якщо немає належних умов зберігання – биті горіхи псуються. Мій знайомий влетів на 200 тисяч гривень. Мафія перекрила кордон. Такого й за Януковича не було.

Київський економіст Борис Кушнірук каже, що причин зниження ціни може бути декілька.

– Після падіння цін на нафту й газ відбуваються аналогічні процеси й на сировинних ринках. Падають ціни й на сільськогосподарську сировину. Горіхи – експортний товар. Якщо ціна різко впала, значить припинився експорт. Причин може бути багато: якісь шкідники, виявлені в черговій партії горіхів, чи корупційні схеми на митниці, про що неодноразово заявляв голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі. Можуть бути об’єктивні причини: великий врожай горіхів у США та початок сезону експорту з Чилі. Також на ціни впливає вищий, аніж у минулому році врожай грецьких горіхів у країнах Східної Європи – Румунії, Молдові, Україні.

Минулого року за горіхи перекупники давали до 150 гривень. Долар коштував від 21 до 24 гривень. Нині за американську валюту просять 27 гривень, а ціна на горіхи впала більш, ніж удвічі.

Сергій Осавуленко

Джерело: ДЗВІН

Представнику!

Міжрегіональний Центр запрошує до співпраці людей бажаючих розпочати власний бізнес!

Всеукраїнська Мережа Заготконтор на сайті надає платформу, ведення інформаційного блогу місцевого представника закріплену за його населеним пунктом!

Кабінет Представника

Пошук